MILICA KRIŽANOVÁ

Mili je biológ, od malička ju fascinuje krása stvorenstva, momentálne učím na jednom bratislavskom gymnáziu a na Univerzite Komenského. Spolu s ostatnými v tíme OZ Crescendo Slovensko podporuje rôznych lídrov, modlitebníkov a chváličov. Na TWC škole vedie spolu s Aďkou Bielovou a Miškom Kevickým modlitebný seminár.

✳︎PREDNÁŠKY

Emócie a čo s nimi je horúca téma pre každého, kto chce mať zdravé medziľudské vzťahy. Vyjadriť svoje emócie naplno alebo ich dokonale skryť - čo je prejavom zdravého zaobchádzania s emóciami? Poznať emócie svoje a druhých ako aj ich správne manažovať sú zručnosti emocionálnej inteligencie.


Zaostrené na chválu a modlitbu v nebi a na zemi, ako nám ich zjavuje Biblia. Ako to vyzerá okolo trónu a ako to robil Boží ľud v minulosti? Čo nám zjavuje Biblia? Pozrieme sa bližšie aj na princíp hľadenia, ktorý je hnacím motorom pre uctievanie a modlitbu. Princíp hľadenia na Božiu krásu a chvála ako odpoveď.


Pieseň piesní zapaľuje srdce pre hlbšiu intimitu s Bohom, ukazuje princípy, ako rastie vášeň ku Kristovi. Prechádzame rôznymi testami a krízami. Keď vidíme hlboké veci Božieho srdca, stojíme v úžase nad Jeho láskou a to spôsobuje väčší hlad po Ňom. Spoznávanie Božích emócií a Jeho líderstva mení naše vnútro a pôsobí, že sa ostatní okolo nás začnú pýtať: Kto je ten Tvoj milý, čím je lepší, prečo Ho tak miluješ?Rozjímanie nad krásou obíde rozum a chytí rovno za srdce. Keď hľadíme na Jeho slávu, objavujeme Jeho krásu, zapaľuje sa naše srdce a premieňame sa na ten istý obraz. Pohľad na Jeho krásu nám zároveň odkrýva, ako nás On vidí, kto v skutočnosti sme.Boh nás povolal byť mu kráľovským kňazstvom. Čo to znamená? A čo je Božím chrámom? Pozrieme sa spolu do jeruzalemského chrámu a do rajskej záhrady, aby sme odkryli hlboké a krásne pravdy o tom, kto sme a ako môžeme modlitbou a chválou zmeniť našu spoločnosť.